الآن بعد از تقریبا دو ماه بنظرم دو روزه که زندگی به روال عادی برگشته . دیروز رفتیم سراغ عکاسی از بازی هایی که این دوماه انجام میدادیم و وقت برای پست کردنش نداشتم . چند روز پیش رفتیم جواب آزمایش زینب رو به دکترش نوشن دادیم و بله . کمبود شدید ویتامین دی . آمپول تجویز کرد و امروز داریم میریم که بزنیمشون . آفتاب و ویتامین دی رو خیلی جدی بگیرید و خونه ی ما متاسفانه اصلا آفتاب نداشت . با اینکه بیرون هم میرفتیم ولی فایده ای نداشت . احتمال زیاد دکتر دست وپاحنایی رو هم عوض کنیم چون فکر میکنم زیاد نگران وزن و قد دست وپاحنایی نبود و این اذیت م میکرد . بگذریم . نمیخوام در مورد اتفاقی که یک ماه پیش افتاد حرفی بزنم یا چیزی بنویسم فقط برای خودم یادآوری کنم که بعده ها یادم نره . نمیدونم اشتباه بود یا نه ولی دوتایی تصمیم گرفتیم اون کار به نفع سه تامونه و انجامش بدیم . از صمیم قلبم دعا میکنم خدا من رو بخشیده باشه و بگم بله ، ما همچنان به کمکت احتیاج داریم . نشه که رهامون کنی یک وقت .

بریم سراغ بازی . چقدر بازی با این پوم پوم ها ما انجام داده باشیم خوبه ؟ انگار دوتایی عاشق پوم‌پوم ها شدیم :)

وسایل مورد نیاز :

پوم پوم

انبر

یک سطل یا کاسه یا ظرف

همین :)

بچه ها از حدود هجده ماهگی ( زیر دو سال ) با کمی تمرین توانایی جابجا کردن اشیاء را با کمک این مدل انبر ها خواهند داشت که این فعالیت سبب دست ورزی و تقویت مهارت حرکتی ظریف ، افزایش توجه تمرکز خواهد شد. من وسایل مختلفی رو امتحان کردم ولی برداشتن این پوم پوم ها از بقیه راحت تر بود که به واسطه رنگ و جنسشون باعث تقویت حواس هم میشه.

مهارت های حرکتی ظریف مهارت هایی هستند که به تقویت ماهیچه های کوچک مثل انگشتان و مچ دست می انجامد.این مهارت ها در مهارت های شناختی و تقویت هوش تاثیرگذار هستند زیرا کودک از همان ابتدا شناخت خود از اطراف را با در دست گرفتن اشیا شروع میکند، بنابراین هرچقدر مهارت استفاده از انگشتان دست خود را داشته باشد، دنیا را بیشتر و بهتر میشناسد. این فعالیت ها با تکرار رشد میکنند زیرا تکرار آن ها سبب تقویت مسیر ارتباطی بین مغز و عضله های دست میشود و عضله ها را قویتر میکند و در نتیجه آن مهارت در سطح بالایی کسب میشود. برای مثال هر چه کودک بیشتر از یک و نیم تا سه و نیم سالگی تمرین جابجایی حبوبات از ظرفی به ظرف دیگر را انجام دهد، در ابتدا از مهارتِ کمی برخوردار است ولی با تکرار و قوی شدن عضلات دست، بدون اشتباه و ریختن، حبوبات را به ظرف دیگر منتقل میکند که خود سبب افزایش توجه و تمرکز و هماهنگی چشم و دست نیز میشود. از طرفی در دوران مدرسه مشکلاتی مانند مداد در دست گرفتن، ریزنویسی، درشت نویسی، بدخطی، عدم توانایی گرفتن اشیا کوچک مانند پاک کن در دست،بستن دکمه ها و بند کفش و بسیاری مهارت های روزمره را نخواهند داشت. فعالیت و بازی های زیر باعث تقویت مهارت های حرکتی ظریف انگشتان دست میشوند: ١- جابجایی حبوبات از ظرفی به ظرف دیگر با کمک قاشق، دست، قیف و غیره ٢- قیچی کردن کاغذ، نوار، نی، پارچه،. ٣-به بند کشیدن مهره ها ٤- گره زدن بند ٥- مچاله کردن کاغذ ٦- گلوله کردن خمیر بازی ٧- استفاده از میخ و چکش ٨- چیدن لیوان های کاغذی روی هم ٩- چلوندن لباس خیس ١٠- برداشتن اشیا ریز با انبر ١١-نقاشی و رنگ امیزی ١٢- باز و بسته کردن زیپ و دکمه ١٣-دوخت و دوز و بافتن و بسیاری فعالیت های دیگر 

غولِ خواب (۲) فرزند شما نیمه های شب بیدار میشود

غول خواب (۱) روتین قبل از خواب

برداشتن پوم‌پوم ها با انبر و انتقال آنها

ها ,های ,مهارت ,تقویت ,پوم ,رو ,مهارت های ,پوم پوم ,به ظرف ,ظرف دیگر ,حرکتی ظریف

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

یاسین ربانی وبلاگ امور فرهنگی و مذهبی پژوهشگاه فاوا سرگروه آموزشی تربیت بدنی ناحیه یک ساری کتاب اقتصاد سنجی گجراتی ترجمه ابریشمی علوم اجتماعی محاسباتی ســـایـــت رســمـی سـیـرودان انجمن علمی معلمان شیمی اردل دمنوش لاغری ارگانیک و تناسب اندام پربیننده ترین اخبار 24 ساعت گذشته دیگچه